Profesionálny anglický rodený hovorca

Prečo je anglický jazyk taký dôležitý ?

 

Prečo využiť služby rodeného hovorcu – profesionála?

Prekladateľské agentúry zamestnávajú kvalifikovaných prekladateľov, ale aj napriek tomu stále využívajú služby rodených hovorcov ako korektorov v konečnej faze prekladov, pretože človek , ktorý sa nanarodil v anglicky hovoriacej krajine , čiže slovenský prekladateľ, aj napriek jeho kvalifikácii alebo skúsenostiam, neznie anglicky a občas urobí kritické chyby. Existuje mnoho kultúrnych a jazykových rozdielov medzi slovansky a anglicky hovoriacimi krajinami (britskými, škandinávskymi, alebo americkými ) a tieto rozdiely môžu odradiť potencionálneho obchodného partnera alebo klienta. Napríklad slovanské jazyky sú omnoho priamejšie a bezprostrednejšie , kým angličtina využíva okľuky, opisy, metafóry, nepriamy štýl . Môže nastať situácia, kedy anglicky hovoriaci klient odmietne spoluprácu kvôli jazykovým nedostatkom , zvlášne znejúcim frázam, alebo príliš priamemu prístupu.

Mnoho malých a stredne veľkých spoločnosti si nemôže dovoliť, alebo nemá kapacity zamestnávať vlastného predajcu alebo Public Relations manažéra , ktorý by sa venoval obchodným jednaniam so západnými krajinami alebo anglicky hovoriacimi krajinami. Profesionálny rodený hovorca ponúka služby kedy a ako ich potrebujete Vy.

Či už nedosahujete očakávané výsledky pri exporte vašich produktov alebo služieb, alebo máte problém nájsť zahraničného klienta? Povedzte čo potrebujete a nechajte nás to vyriešiť za vás.

Dôvernosť dát klienta – počas rokov našej praxe sme prichádzali do kontaktu s právnymi, lekárskymi,ekonomickými , vládnymi a obchodnými dokumentami. Uchovanie dôvernosti dát klienta je pre nás najväčšou prioritou.

Naše skúsenosti

Edward O’Toole je autorom 7 publikovaných diel a mnohých článkov v medzinárodných časopisoch. Má 22 ročné skúsenosti v oblasti práce s anglickým jazykom a 17 rokov ako korektor pre najväčšie prekladateľské agentúry na Slovensku a v Českej republike. Spolu so svojou rodinou bol súčasťou dokumentu pre National Geographic’s Preppers UK.

Jazyková úprava web stránok

Je Vaša web stránka určená aj pre zahraničnú klientelu? Môžeme upraviť a optimalizovať angličtinu tak, aby z nej bolo cítiť ‘native’, čo zvýši jej dôveryhodnosť – čo je kameňom úrazu pri vyjednávaní so zahraničím . Urobte si web stránku – prvý kontakt potencionálneho klienta s vašou spoločnosťou , službami alebo produktom – zverte nám stránku do našich rúk a my ju urobíme atraktívnou a skutočne anglickou.

Možno ste už zaplatili nejakej prekladateľskej agentúre za preklad, ale nechajte nás opraviť niektorú časť textu z Vašej stránky -100 slov- a my vám ukážeme prostredníctvom Microsoft Office Track Changes ako to dokážeme vylepšiť.

Pamätajte – vaša stránka je ambasádorom Vašej spoločnosti a reklamou pre celý svet – ak nie je napísaná profesionálne, tak strácate svoj čas, tým, že vytvárate nesprávny dojem a strácate hodnotných klientov.

Reprezentovanie v zahraničí

Mnoho Čechov a Slovákov hovorí základmi angičtiny a sú schopní jednoduchej konverzácie alebo zasielania/odpovedania na e- maily. Ale je neskutočný rozdiel medzi základmi angičtiny a jednaním s potencionálnym anglicky hovoriacim klientom, alebo hosťom.

Možno chcete expandovať na zahraničný trh, alebo pritiahnúť hostí so vášho hotela? Dovoľte nám reprezentovať Vás…… výrazne to zvýši váš image , ak ukážete, že vás reprezentuje rodený angličan – čo je privilégiom veľkých a dôležitých spoločnosti.

Native telefonovanie/Skype vyjednávanie

Musíte vybaviť dôležitý telefonát do zahraničia, ale sa obávate, že to nezvládnete? Môžeme to urobiť za vás. Môžeme tiež realizovať konferenčné hovory prostredníctvom Skype s vami a vašim klientom .

Proofreading a korekcie textov

Môžeme skontrolovať a opraviť akýkoľvek text (emaily, listy, dokumenty, technické popisy, životopisy, bakalárske, magisterské, doktorské práce) pošlite nám dokumenty a budete mať istotu, že sú napísané perfektnou angličtinou.

Preklady

Môžeme preložiť Vaše dokumenty do skutočnej angličtiny.

Poznámka – momentálne neposkytujeme úradné (pečiatka) prekladateľské služby.

Vyhľadávanie zahraničného trhu

Hľadáte nových klientov? Môžeme vyhľadať spoločnosti a kontaktovať osobu, s ktorou môžete jednať. Alebo môžeme jednať vo vašom mene ako váš reprezentant.

Anglické jazykové kurzy, prezentácie a semináre

Chcete, aby vaša spoločnosť a váš tím bol najlepší na trhu, to znamená mať najskúsenejších a najkvalifikovanejších profesionálov. Svet sa teraz stal jedným veľkým globálnym trhom, prostredníctvom internetu ,medzinárodneho obchodou a turizmu, najdôležitejším jazykom na vzájomnú interakciu je angličtina. Môžeme zabezpečiť kurzy, prezentácie a semináre pre vašu špecializáciu a pomôcť vám vyťažiť to najlepšie z vášho tímu, zlepšením a sprofesionalizovaním ich jazykových schopností.

Prečo neumožniť vášmu manažmentu pobytový víkendový jazykový kurz podľa vášho výberu lokality? Vyťažite z toho vy aj oni. Skombinovaním jazykového tréningu s wellnessom alebo ochutnávkou vína / team building/ zvýšite loajalitu svojich zamestnancov a zároveň konkurencie schopnosť vašej spoločnosti.

Ponúkame tiež tréning anglického jazyka pre hotelových zamestnancov vo vašom hoteli. Profesionálna firma by mala mať všetkých svojich zamestnancov, nielen recepčných, schopných komunikovať s hosťami a pomôcť im cítiť sa ako doma.

Poznámka – jednohodinové lekcie sú dostupné iba vo Svidníku

Podnikové/NGO akcie

After Dinner Speakers sú nevyhnutou súčasťou spoločenských akcií na západe. Prečo nepozvať publikovaného Anglického autora a maliara aby spríjemnil pobyt vašich hostí? Biznis potrebuje umenie kvôli zachovaniu rovnováhy…

Máte otváraciu slávnosť alebo inú špeciálnu príležitosť? Môžeme dodať medzinárodnú vážnosť tejto priležitosti.

TV/Média/Rádio/Divadlo

Potrebujete rodeného anglického hovorcu pre rolu alebo vystúpenie? Máme mnohoročné skúsenosti s médiami – od národných novín a časopisov (v UK aj na Slovensku) až po národnú a medzinárodnú televíziu (Markíza, National Geographic).

Ponúkame tiež aj korektúry scenárov, ktoré vyžadujú Anglický jazyk alebo, ktoré majú titulky v angličtine, aby bol váš program príťažlivejší a bližší zahraničným divákom. Môžeme zabezpečiť aby vaše hviezdy hovorili správne veci…

O Edwardovi

Edward sa narodil v historickom anglickom meste Chester. Študoval na starej škole Isaaca Newtona, the King’s School, Grantham. Neskôr, študoval Cultural Studies na Norwich School of Art and Design napokon ukončil magisterské štúdium Religious Studies na Nations University.

Je prvým Native Speakerom na Slovensku, ktorý má Štátnu jazykovú skúšku z anglického jazyka.

Precestoval a žil v mnohých krajinách, ale Slovensko nazýva svojim “domovom” posledných sedemnásť rokov. Tam žije so svojou ženou, tromi deťmi a psom.

Jeho hlavným záujmom je písanie, umenie, tradičný spôsob života, dobrodružstvo a všetko neprebádané . V roku 2012 spolu s rodinou účinkoval v National Geographic’s Preppers UK: Surviving Armageddon.

Visit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin